ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8203480
*
nr 820 3480
Spegel
1920-tal, , höjd: 150
Utrop:
600 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 19:08:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 08:43:55
1
100 kr
12/4 19:56:17
2
200 kr
12/4 20:43:36
1
500 kr
13/4 20:18:19
3
450 kr
14/4 11:17:51
4
1.000 kr
14/4 13:06:40
5
800 kr
14/4 13:23:27
1
1.000 kr
14/4 13:23:52
1
1.200 kr
14/4 20:43:56
5
1.300 kr
14/4 22:04:21
1
1.500 kr
15/4 08:38:02
5
1.600 kr
15/4 12:39:09
1
1.800 kr
15/4 13:22:49
5
2.400 kr
15/4 13:23:27
1
Vinnande bud
15/4 13:50:16
5
2.800 kr
15/4 18:09:27
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 820 3480
Spegel
1920-tal, , höjd: 150
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 08:43:55 | 1 | 100 kr |
12/4 19:56:17 | 2 | 200 kr |
12/4 20:43:36 | 1 | 500 kr |
13/4 20:18:19 | 3 | 450 kr |
14/4 11:17:51 | 4 | 1.000 kr |
14/4 13:06:40 | 5 | 800 kr |
14/4 13:23:27 | 1 | 1.000 kr |
14/4 13:23:52 | 1 | 1.200 kr |
14/4 20:43:56 | 5 | 1.300 kr |
14/4 22:04:21 | 1 | 1.500 kr |
15/4 08:38:02 | 5 | 1.600 kr |
15/4 12:39:09 | 1 | 1.800 kr |
15/4 13:22:49 | 5 | 2.400 kr |
15/4 13:23:27 | 1 | Vinnande bud |
15/4 13:50:16 | 5 | 2.800 kr |
15/4 18:09:27 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27